Na maratonu v Bukarešti sta zmagala tekača iz Kenije in Etiopije, Uroš Rozman dosegel odlično 7. mesto

19.10.2018 AVTOR: K.R., Foto: Facebook: Bucharest Marathon

Maratona v Bukarešti se je udeležilo več kot 19.000 tekačev.

14. oktobra je potekal maraton v Bukarešti, Romunija. Zmagovalec teka je bil Hosea Kipkemboi iz Kenije, s časom 2:11:31, v ženski kategoriji pa je zmagala Erba Almaz Gelana iz Etiopije, s časom 2:41:29.

Drugo mesto med moškimi si je pritekel prav tako Kenijec s časom Kimutai Joel Kipkogei, s časom 02:11:59, na tretjem mestu pa je bil Etiopijec Kaleb Kashebo s časom 2:13:22. Med ženskami sta bili na 2. In 3. mestu Baltoi Adela Paulina (2:50:06) ter Ciortan Nicoleta (2:57:56), obe iz Romunije.

Uroš Rozman dosegel odlično 7. mesto

Sodelovalo je več kot 19.000 tekačev iz več kot 70 držav. Polmaratona v Bukarešti se je udeležilo tudi 5 slovencev; najhitrejši med njimi je bil Uršo Rozman, ki je z 21-kilometrsko progo opravil v 1:16:53 in dosegel odlično 7. mesto.