Ljudje pred vadbo na tekaški stezi pogosto preskočijo ogrevanje. A s tem si ne boste naredili nobene usluge. Tako boste le težko dohajali zastavljen tempo in zaradi tega morda celo prej zaključili vadbo. Če boste trening začeli z ogrevanjem, boste z njim tudi lažje nadaljevali in ga uspešno oddelali ter bili celo veliko bolj učinkoviti. Nenazadnje pa bo ogrevanje tudi preprečilo morebitne bolečine in poškodbe.
Če boste med treningom počeli še tisoč drugih stvari, potem vadba na vas ne bo imela nobenega učinka. Dobro je, da na stezi nenehno spreminjate tempo in naklon, da bi čim bolj pognali srčni utrip in tako naredili vašo vadbo bolj učinkovito. Nenazadnje pa bo tudi na vašem telesu rezultat treningov prej opazen.
Držanje za stranice vam bo preprečilo, da bi od vadbe imeli kar se da največ. Če se boste spustili, boste takoj začutili, da delate močneje in bolje. Obenem pa tako v vadbo vključite tudi zgornji del telesa.
Če se boste ves čas držali enega in istega tempa, bo vadba hitro postala dolgočasna. Le ogrevanje in ohlajanje izvajate na nizki stopnji intenzivnosti, osrednji del treninga pa naj bo čim bolj razgiban. Pri tem vam najbolj pridejo prav intervalni treningi, saj se hitrost nenehno izmenjuje. Tako bo telo tudi najbolj intenzivno delalo, vam pa ne bo dolgčas.
To pravzaprav ni tako velik problem, a vseeno vas skakanje s steze mimogrede lahko pripelje do poškodbe. Če že morate sestopiti s steze, le-to prvo zaustavite ali vsaj zmanjšajte hitrost, šele nato stopite z nje.
Prirejeno po: 5 Treadmill mistakes you don
’t want to make, dostopen
tukaj.